Loading

W jaki sposób przenieść pocztę e-mail z jednego serwera na drugi, tak aby nie utracić żadnej wiadomości? Mam na to rozwiązanie, jednak wymaga ono dobrego łącza internetowego (minimum 20/20Mbps) lub dostępu do RDP na jakimś serwerze zewnętrznym VPS.

Możemy przenieść zarówno pocztę zajmującą 1 GB, jak pocztę przekraczającą rozmiar 100 GB. Musimy jednak pamiętać, że rozmiar naszej poczty musi pokrywać się z dostępną ilością wolnego miejsca na dysku twardym, w przeciwnym razie transfer się nie powiedzie.

Na przeniesienie poczty mam dwa rozwiązania. Pierwsze – nie udostępniam go za darmo (poradnik dostępny w cenie 20 GBP pod adresem https://www.ukcompany.pl/klient/?item_id=11 – gwarantuję satysfakcje lub zwrot pieniędzy – płatność kartą przez STRIPEPAY mrożona jest przez 14 dni). Drugi sposób opiszę poniżej – niestety nie mogę w nim dać gwarancji skuteczności i przeniesienia 100% wiadomości, który wymaga oprócz wolnej przestrzeni na dysku twardym, dodatkowo mocniejszego sprzętu, np dla poczty o łącznym rozmiarze 20 GB będziemy potrzebowali komputera z procesorem typu i5/i7/XEON typu Quad Core, 8 GB RAM i dobrze byłoby posiadać dysk SSD.

W poradniku zakładam iż użytkownik korzysta z jakiegoś klienta do obsługi poczty typu Outlook lub Thunderbird. A więc zakładamy konto e-mail na nowym serwerze, następnie dodajemy konto do używanego programu pocztowego na naszym komputerze przez IMAP z nazwami serwerów hostowych naszej usługi serwerowej (nie używamy naszej domeny, gdyż wtedy będziemy się łączyć z starym serwerem). Teraz tworzymy w naszej nowej skrzynce foldery takie same jak mamy utworzone w starej skrzynce. Pozostaje nam wejść do każdego z folderów, następnie zaznaczyć wszystkie wiadomości, nacisnąć na nie prawym przyciskiem myszy (PM) i wybrać opcję przenieś do – tutaj wybieramy naszą nową pocztę email i odpowiedni folder. Tę czynność należy powtórzyć przy każdym folderze. Oczywiście ten sposób bywa na prawdę problematyczny, gdyż przeniesienie poczty zajmuje bardzo dużo czasu i uniemożliwia nam korzystanie z komputera.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top