Loading

Korzystasz z portalu ogłoszeniowego OLX.pl? Od kilku dni korzystanie z tego portalu na komputerach PC jest mocno utrudnione. Często podczas przeglądania ogłoszeń komputer po prostu się zawiesza, pojawiają się błędy. Większość pomyśli sobie – pewnie za dużo mam otwartych okien w przeglądarce! Nic mylnego. Wystarczy że włączymy nasz Menadżer Zadań, przejdziemy do procesów, a kolejno uruchomimy przeglądarkę, np Chrome. Gdy mamy dowolną stronę otwartą, podczas gdy nie przeglądamy żadnych witryn, widzimy iż nic się nie dzieje, zero wzrostu pamięci RAM i zużycia CPU. Teraz otwieramy stronę olx.pl, podajemy jakiekolwiek miasto i wybieramy dowolną kategorię. Dalej nic nie robimy – strona jest otwarta, a my w czasie bezczynności przyglądamy się naszemu menadżerowi zadań. CPU skacze pomiędzy 5 i 15%, pamięć RAM cały czas jest zapychana. Pytanie czym, skoro nie przeglądamy żadnych ogłoszeń? W tym momencie na naszych komputerach wydobywane są krytpowaluty. Prawdopodobnie nie jest to związane z samym portalem OLX lecz reklamami udostępnianymi na łamach portalu lub któregoś dodatku wprowadzonego ostatnio przez OLX do swojego serwisu (kalkulatora itd).

Co możemy zrobić? Jedynie zamknąć przeglądarkę, gdyż nie uda nam się uniemożliwić kopaniu na portalu OLX bez naszej zgody. Nie mamy na to wpływu, a żaden antywirus (darmowy, płatny – bez znaczenia) nie wykrywa tego rodzaju działań jako szkodliwe.

Ten news ma charakter wyłącznie informacyjny, po przeczytaniu udostępnij go dalej, aby jak najwięcej osób usłyszało o problemie, a portal OLX zrobił z tym porządek.

Udostępnij
  • 1
    Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top