Loading

W Polsce zawyżone ceny w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej oraz rynku U.S.A. przyjęły się bardzo szybko, nikt nawet nie próbuje ich negocjować na forum publicznym. Dlaczego? Microsoft Polska uważa nasz kraj za mało rozwinięty umysłowo, przez co mogą nam dyktować ceny z kosmosu. Na celownik weźmiemy przykładowo produkt Microsoft Windows 10 w wersji Professional OEM, który chcemy nabyć do kupowanego nowego komputera PC. Zapłacimy za niego jedynie 599,00 zł. Microsoft oczywiście bierze pod uwagę nasze zarobki, wiedząc że przeciętnie zarabiamy w okolicach 2000,00 zł miesięcznie, wydanie 600,00 zł nie będzie dla nas problemem. Na pewno?

Czemu ten sam produkt w U.S.A. przy średnim zarobku $2000.00, kosztuje $159.00, a w Niemieckim Microsoft Store niecałe €70.00, sklepie internetowym prywaciarza za €40.00 – on prawdopodobnie zakupił licencję w Chinach?

Co ważne, w każdym kraju z wyłączeniem Rzeczpospolitej Polskiej nie istnieje coś takiego jak zmowa cenowa, nakazująca ze strony Microsoft Polska na sprzedaż produktów w określonym przedziale cenowym. Jak zauważamy każda aukcja internetowa np. na Allegro oferująca produkt po niższej cenie, jeśli znajduje się tam oznaczenie produktu nowego, jest po prostu usuwana, a użytkownik blokowany. Dlaczego? Microsoft Polska zgłasza informację do Allegro że produkt jest nieoryginalny lub podrobiony, co oczywiście nie jest prawdą, natomiast na potwierdzenie tego generuje fałszywe raporty – kto im to udowodni? Nikt. Tłumaczą się często ograniczeniami terytorialnymi lub architektury procesora. Błąd. Tylko i wyłącznie produkty dystrybuowane przez Microsoft Polska posiadają takie ograniczenia, natomiast ten sam produkt w dystrybucji Microsoft Corporation USA, Chinach lub DE jest bez ograniczenia terytorialnego lub architektury procesora.

Niestety prawda jest taka, że zawsze będziemy robieni w konia przez Microsoft Polska i nigdy się to nie zmieni, przez co będziemy skazani na najdroższe zakupy oprogramowania Microsoft, drożej niż nasi zagraniczni sąsiedzi.

Można wykonać test. Wystawcie kupiony w Niemczech produkt na Allegro za cenę 550,00 zł – nikt tego produktu nie usunie. Wystawcie ten sam – nowy produkt w cenie 150,00 zł – zobaczycie co się stanie z aukcją!

Udostępnij
  • 1
    Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top