Loading

Jak obejść kontrole kont bankowych przez Urząd Skarbowych w Polsce?

Jest to niemożliwe, jeśli posiadamy rachunek bankowy w oddziale jakiegokolwiek banku na terenie RP. Samo posiadanie konta bankowego przez osobę fizyczną, która oprócz standardowego wynagrodzenia, otrzymuje dodatkowo zapłatę np. za usługi rękodzieła jest bardzo ryzykowne.

W 80% przypadków, kiedy urząd skarbowy kontroluje takie konto bankowe, blokuje środki na okres 30 dni – nie tylko te pochodzące z niezarejestrowanej działalności gospodarczej. Od razu zablokuje całość, bez znaczenia czy to będzie nasze wynagrodzenie z legalnej pracy na umowę o pracę, czy alimenty dla naszego dziecka. Musimy wtedy wysłać pismo do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania, nie mniej jednak, zanim pismo zostanie rozpatrzone – miną kolejne 2 miesiące, a blokada zostanie wydłużona. Fajnie, prawda?

Dlatego w aktualnych czasach lepiej nie kombinować, a na konto bankowe przyjmować tylko to co jest na papierze. Natomiast możemy wykorzystać lukę prawną, dzięki której urząd skarbowy nie będzie miał dostępu do naszego rachunku bankowego. Są na to dwa sposoby. Zaczniemy od prostszego.

Musimy założyć konto bankowe w Paysera. Jest to legalnie działająca firma zarejestrowana na Litwie, świadcząca usługi bankowości elektronicznej. W ten sposób otrzymujemy nasz rachunek bankowy i przyjmujemy płatności za „niezalegalizowaną sprzedaż”. Założenie takiego konta to wydatek rzędu 10,00 zł, natomiast jeśli chcemy posiadać do konta kartę płatniczą, musimy wydać kolejne 150,00 zł za wydanie karty i 25,00 zł rocznie za obsługę karty.

Drugim sposobem jest skorzystanie z polskiego banku typu ING BANK ŚLĄSKI rejestrując firmę w Wielkiej Brytanii. W tym celu przechodzimy pod adres yourcompanyformations i rejestrujemy pakiet Privacy spółki LTD – a więc rejestrujemy naszą firmę w Wielkiej Brytanii. Po zarejestrowaniu firmy i otrzymaniu dokumentów drogą mailową wysyłamy wiadomość z firmowego adresu e-mail do bc@ingbank.pl z prośbą o kontakt w celu założenia rachunku dla spółki zagranicznej w oddziale korporacyjnym. W odpowiedzi zostaniemy umówieni na spotkanie, gdzie zabieramy nasze firmowe dokumenty i otwieramy rachunek bankowy w Polsce, ale na zagraniczną spółkę –  w taki sposób mamy konto bankowe w polskim banku wyjęte spod jurysdykcji urzędu skarbowego. Oczywiście rejestracja spółki wiąże się z pewnymi obowiązkami w Wielkiej Brytanii, więc zanim podejmiecie tego rodzaju działanie, przemyślcie to 100 razy bo odwrotu nie będzie.

 

PASIEKO PRZEMYSŁAW

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top