Loading

Niejednokrotnie wyrzucając śmieci do kubła przy bloku, widzimy stary komputer, który ktoś uznał za zawalający i bezwartościowy, najczęściej są to komputery z lat 1994-2000. Nie powinieneś przechodzić obok tego znaleziska obojętnie. Takie komputery są teraz w modzie, wiele osób poszukuje zestawów, aby móc powrócić do przeszłości i uruchomić stare kultowe gry, do których wymagany jest dużo słabszy sprzęt komputerowy. Za nowy zestaw z Pentium III 550 MHz, 256 MB RAM, dyskiem 10 GB ATA, napędem CD i grafiką w stylu S3 Trio 3D lub 3DFX, nowym Windows 98 SE lub Millennium trzeba wypłacić z kieszeni ponad 2000 zł. Bo tylko przy takim zestawie możemy uruchomić gry typu Prince of Persia, Duke Nuke 3D, Wolfenstein 3D, Colin Mc Really I, Rally Championship czy Quake II.

Skąd ten powrót do przeszłości? Aktualnie producenci gier, nie potrafią stworzyć żadnego tytułu, który spowoduje wśród graczy wielkie BOOM i zainteresowanie. Wszystkie powstające gry oparte są o tą samą fabułę, co stało się nudne, a gra nie sprawia większej przyjemności i frajdy. Stąd chęć powrotu do przeszłości. Niestety, ceny zestawów używanych, nawet jeśli chcemy złożyć zestaw sami z części dostępnych na aukcjach allegro, nie dużo różnią się od nowych zestawów.

Moja dobra rada, jeśli chcesz zarobić w przyszłości, nie wyrzucaj swojego kultowego starego sprzętu. Już teraz możesz zarobić, a co będzie za 10 lat, kiedy dostęp do tych starych PCetów będzie mocno ograniczony, a nawet szansa na zdobycie części wyniesie jeden do miliona?

Pozdrawiam i wracam do wyścigu w Colin McRea Rally z 1996 roku, na swoim pięknym komputerku z AMD K6-2 400MHz, 256MB SDRAM100 i S3 Trio 8MB 🙂

Przemysław Pasieko

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top